Richman
آدرس:
pedarepuldar

عنوان:
Richman

توضیحات:
If you have Telegram, you can contact @pedarepuldar right away.

تعداد مطالب:
38000

تعداد اعضا:
29480

آخرین پیام های کانال pedarepuldar - Richman


ماشین خلق پول در مسیر انحرافی

💢آمارهای جدید پولی حاکی از آن است که رشد پایه پولی و نقدینگی همچنان بالای خط میانگین بلندمدت به حرکت خود ادامه می‌دهد.

اگر به این تصویر نگاه کنید متوجه می شوید که رشد نقدینگی از سال ۹۹، کلا وارد یک کانال جدید شده است. به عصر جدید سلام کنید و خیلی زود آماده شوید، چون این سیل غرق می کند!
@pedarepuldar

1401/9/2 - 11:26
219

سکه، پربازده‌ترین بازار در دو ماه متوالی

سکه امامی آبان را با رشد ۸.۷ درصدی و در نرخ ۱۶ میلیون و ۲۸۲ هزار تومان به پایان برد. به این ترتیب، سکه برای دومین ماه پیاپی پربازده‌ترین بازار کشور شد.

در این ماه اگرچه دلار اندکی تعدیل شد، اما رشد قیمت طلای جهانی به سطوح کم‌سابقه در سه ماه گذشته موجب شد سکه چندان از سقف قیمتی عقب ننشیند.

اگر انس جهانی طلا از ۱۸۰۰ دلار عبور کند، وارد روند صعودی خواهد شد
@pedarepuldar

1401/9/2 - 11:26
234

چرا سکه حباب کم کرد؟

دیگر روند مهم بازار سکه در آبان، افت جدی میزان حباب بود. که تصور می‌شود احتمالا ناشی از دو عامل باشد: رشد قیمت طلای جهانی و دیگری پاسخگویی به بخشی از تقاضای بازار با انتشار اوراق توسط بانک مرکزی.

سکه اگرچه با ۸.۷ درصد رشد، پربازده‌ترین بازار آبان ماه بود، اما با توجه به رشد ۸.۱ درصدی قیمت دلار داخلی و ۵.۲ درصد افزایش ماهانه در قیمت طلای جهانی حتی پتانسیل رشد بیشتر را هم داشت. اما تنها اندکی بیشتر از دلار رشد کرد و به همین دلیل، شاهد تخلیه بخشی از حباب قیمت سکه بودیم.

به طوری که درصد حباب از ۱۶.۶ درصد تا حدود سطح ۹ درصد کاهش یافت و به لحاظ مقداری نیز میزان حباب قیمت سکه (طبق تعاریف مرسوم) که تا ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اوج گرفت تا کف یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان کاهش یافت. در انتهای ماه حباب سکه یک میلیون و ۷۲۷ هزار تومان و معادل ۱۰.۶ درصد از قیمت آن بود.

فرصت های بازار را در کانال vip سیگنال بازار ها شکار کنید. برای درخواست عضویت در کانال کلیک کنید
@pedarepuldar

1401/9/2 - 11:23
230

به هر جا که هستید خروش آورید / جهنده جهان را به جوش آورید
همه یک به یک مهربانی کنید / به کل جهان پاسبانی کنید
به صلح جهانی بکوشید سخت / به فر جهان باور نیک بخت
جهان را بسازید همچون بهشت / مگویید هرگز سخن ها ی زشت
بگویید این جمله در گوش باد / چو ایران نباشد تن من مباد

@pedarepuldar

1401/9/2 - 10:30
305

صعود بی‌رقیب دلار و سکه در دو ماه نخست پاییز

🔺قیمت دلار که مهرماه پس از شکستن رکورد تاریخی به زیر ۳۳ هزار تومان بازگشته بود، در آبان حرکت صعودی خود را با سرعت بیشتری پیش گرفت.

🔺به این ترتیب، بیشترین بازده ماهانه بازارها برای دومین ماه متوالی نصیب دلار و سکه شد. در آبان دلار رکورد شکست و سکه حباب کم کرد.

در دوران نااطمینانی، طلا و ارزها سرمایه گذاری های جذابی هستند
@pedarepuldar

1401/9/2 - 09:20
132

.
✍️   استفراغ مبارک!
 
دلم روزی چند بار می‌‌پرسد چرا در این زمانه که ساعت به ساعت دارد تحولات تازه‌ای رخ می‌دهد و باید زودبه‌زود نوشت و گفت، اینقدر دیر به دیر چیزی منتشر می‌کنی؟ عقلم می‌گوید دیگر از نوشتن و گفتن چه سود؟ می‌گوید همین نوشته که داری می‌نویسی هم از نوع دست‌و‌پا زدن بی‌ثمر روشنفکری است. خدایی راست می‌گوید.
 
می‌دانید! حکومت چند دهه به‌جای ساختن و کاشتن و سبز کردن و امید دادن و افق دادن و غنی‌سازی خاک ایران و جامعه ایران، آن را شخم زد و تخلیه کرد؛ و هر آدم و حیوان و کوه و معدن و دریاچه و گیاهِ ارزشمند و آرام‌کننده و امیدبخش و استحکام دهنده‌ای بود را قطع کرد و  بُرد و خورد و گزینش کرد و تحقیر کرد و تخریب کرد و فراری داد. اکنون که افق را ابر سیاه فراگرفته و بارش شروع شده و سیل راه افتاده است، چه می‌شود کرد با سیل؟ حکومت جلوی سیل ایستاده است و به آن شلیک می‌کند. بیچاره گمان می‌کند سیل را می‌شود با شلیک متوقف کرد. روشنفکران هم پشت سر سیل ایستاده‌‌اند و فریاد می‌زنند آآی سیل از این طرف برو، آآی سیل از آن طرف نرو. زهی خیال باطل!
 
 آآی حکومت آآی ما روشنفکران! همه‌مان عقبیم، همه‌مان هنوز خوابیم و همه‌مان مقصریم. حکومت روزگار درازی فریب داد و تبعیض کرد و قانون را لجن زد و مردم را ندید؛ ما هم پی‌در‌پی سکوت کردیم و منفعت طلبی کردیم و چشمان‌مان را بر آن همه تبعیض و تنگی و حماقت بستیم. و اکنون این نسل، که آینده ایران مال اوست و حق اوست، دارد همه ما را و همه آن‌چیزی که رنگ ما را دارد، استفراغ می‌کند. آن هم چه استفراغ عمیق و مبارکی.
 
محسن رنانی / بعد از شادی مردم برای باخت تیم ایران از انگلیس
 
@Renani_Mohsen

www.renani.net
.

1401/9/1 - 11:02
1 هزار

طبق نظرسنجی، و با ورود به دوران اعتراضات دنباله دار، و قهری که در جامعه بین دولت و ملت ایجاد کرده، و چیزی که امروز میسازه به نام دولت بی ملت و ملت بی دولت، منجر به افزایش هزینه ها میشه …

نه دولت بی ملت میتونه کارهای بزرگ کنه و نه ملت بی دولت میتونه کارهای بزرگ کنه

و هزینه های هر دو بالا میره. هم دولت و هم ملت. هزینه های مالی و زمانی و … . راه چاره تنها در حرفه ای شدن شماست چون سال های آینده شرایط سخت تر هست. ما وارد این دوران شدیم و شما باید تا میتونید چابک و هوشمندتر باشید.

اگر جامعه وارد رکود میشه، شما مواظب درآمدتون باشید و اون رو با یادگیری علوم جدید افرایش بدید

اگر تورم داریم، علم استفاده از تورم برای ثروتمند شدن رو یاد بگیر

اگر بیکاری زیاد میشه، شما مهارت های خودت رو افزایش بده تا تعدیل نشی و یا اگه کارآفرینی بتونی کارمندهای عالی رو جذب کنی

خرج هایی کن که ثروتمندت میکنه

بودجه بندی توی زندگی داشته باش و پس انداز زندگی رو افزایش بده و دارایی بساز


ما از سال ۹۷ وارد عصر جدیدی شدیم که امروز خودش رو نشون میده و همه دیگه متوجه اون هستن. زندگی در عصر جدید رو درک کنید و با افزایش آگاهی اثرات منفی اون رو کم و اثرات مثبت رو افزایش بدید

برای شرکت در دوره بزرگ استاد هوش مالی شوید کلیک کنید

1401/9/1 - 11:02
970
1401/9/1 - 00:32
2 هزار

پژو 207 در بورس چند معامله شد؟

🔹امروز ایران خودرو برای نخستین بار هزار دستگاه پژو ۲۰۷ (دنده‌ای با فرمان برقی و به رنگ سفید) را در بورس کالا عرضه کرد.

🔹تعداد ۵۹۱۳ تقاضا برای هزار خودروی موجود ثبت شد.

🔹خودروهای مذکور به طور میانگین به قیمت ۳۴۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شدند. با احتساب ۱۳ درصد مالیات و عوارض و نیز ۴ میلیون و ۳۷۱ هزار تومان هزینه ثابت که به مبلغ معامله اضافه می‌شوند، خرید ۲۰۷ از بورس به طور میانگین برای خریداران حدود ۳۹۲ میلیون تومان هزینه داشته است که ۴۵ میلیون تومان ارزان‌تر از قیمت آن در بازار است. البته باید توجه داشت خودروهای عرضه شده در بورس تحویل ۳ ماهه دارند.

با این حساب، اگر خریداران پژو از بازار بورس به قصد سرمایه گذاری و کسب سود در این خرید شرکت کردند، نتوانستند سود خوبی کنند چون فقط به اندازه تورم توانستند ارزان تر بخرند!
@pedarepuldar

1401/8/30 - 12:17
2 هزار

نتایج هدفمند گوگل برای ناآرامی ها ...

در گوگل اگر کلیدواژه های خاصی را بزنید، پیام های توییتری هدفمندی نشان داده می شود که نشان از جهت دهی افکار عمومی برای اقدام های خاص است. مثلا اگر کلمه اختاپوس را بزنید که یک حیوان با قابلیت تغییر رنگ است، پیام های توییتری خاصی نشان داده میشود که پیام #فتح_تهران را می دهند ...

این روزها باید از همیشه آگاه تر بود و فریب بسیاری از پیام های هدفمند که سرآغاز شروع اقدامات بعدی است نخورد ...
@pedarepuldar

1401/8/30 - 12:02
2 هزار

ممنون از همه عزیزانی که از طرح نذر نان استقبال کردن و همراه هستن ...

فقط دو سوال رو پاسخ بدیم👇
سوال ۱: اگر به نانوا دادیم و اون توی جیب خودش گذاشت چطور؟ پاسخ اینه که به نانوای امین میتونید بدید. در کل زیاد سخت نگیرید

سوال ۲: بخشش باید به فقرا باشه و نه ثروتمندان. این که روی نون همه یک نون اضافه گذاشته بشه که میرسه به ثروتمندان؟!!. پاسخ این هست که ما معنای بخشش رو درست متوجه نشدیم و همراه با مسمومیت بهمون منتقل شده. بخشش از طبیعت هست و شما چیزی رو می‌بخشید که در فراوانی اون هستید مثل خورشید که گرما رو به همه میبخشه و ما توی جایگاه قضاوت این که چه فردی محتاج هست و کی محتاج نیست، نیستیم. هدف از این طرح، بخشش مهربانی و دیدن معجزات کوچک هست

#یاسین_هدایتی_فر

1401/8/29 - 16:48
2 هزار

نتیجه نهایی نظرسنجی؛ بازگشت ترامپ به توییتر

🔻۵۲ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی توییتری ایلان ماسک به فعال‌کردن دوباره اکانت ترامپ رای دادند.

🔻ماسک: اکانت ترامپ را با تمام فالوورهایش دوباره فعال می‌کنیم.

🔻اکانت دونالد ترامپ با یک میلیون فالوور دوباره فعال شد.

@pedarepuldar

1401/8/29 - 14:40
2 هزار

عدم استقبال از دو خودروی چینی در بورس

🔹امروز خودروهای چینی کرمان‌موتور در بورس کالا چندان مورد استقبال قرار نگرفتند. به طوری که به دلیل کمتر بودن تقاضا نسبت به عرضه، دو خودروی جک S۵ و کی‌ام‌سی T۸ در قیمت پایه معامله شدند. خودروی جک J۴ نیز به دلیل نبود تقاضا معامله نشد. این نخستین عرضه محصولات کرمان‌موتور در بورس کالا بود.

🔹جک S۵ در قیمت پایه ۸۸۳ میلیون تومان فروخته شد که با احتساب هزینه‌های جانبی برای خریداران حدود ۹۹۴ میلیون تومان هزینه داشت. قیمت جک S۵ در بازار یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان است. بنابراین، خریداران این خودرو را ۸.۷ درصد ارزان‌تر از بازار خریدند.

🔹اختلاف قیمت معامله در بورس و بازار برای کی‌ام‌سی T۸ حتی شدیدتر بود. به طوریکه خریداران کی‌ام‌سی T۸ را ۲۴ درصد ارزان‌تر از بازار خریدند. این اختلاف قیمت حتی با احتساب هزینه‌های اضافی خرید خودرو از بورس کالا (شامل مالیات، عوارض و سایر هزینه‌های جانبی) است.

@pedarepuldar

1401/8/29 - 14:39
2 هزار

مذاکرات هسته‏‌ای در سراشیبی؟

💠 شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنج‌شنبه قطعنامه‌‌ای ضدایرانی را که قبلا توسط آمریکا و تروئیکای اروپایی پیشنهاد شده بود، به تصویب رساند. در این قطعنامه از ایران خواسته شده که با تحقیقات آژانس درباره آثار اورانیوم یافت شده در سه سایت اعلام‌نشده آن «فورا همکاری کند». همچنین عدم همکاری ایران با بازرسان آژانس نیز محکوم شده است.

💠 خبرگزاری «رویترز» در گزارشی نوشت که این قطعنامه دومین قطعنامه شورای حکام آژانس در یک سال گذشته علیه ایران است و نسبت به قطعنامه قبلی لحنی شدیدتر دارد و به‌طور ضمنی به تنش دیپلماتیک بین ایران و کشورهای غربی نیز اشاره دارد.

💠 پس از انتشار پیش‌‌نویس قطعنامه در رسانه‌های جهان، مقامات سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کردند که جلسه دیدار بازرسان آژانس از سایت‌‌های هسته‌‌ای این کشور که قرار بود به زودی به ایران سفر کنند، لغو شده است. اسلامی توضیح داد: «این سفر برای وقتی بود که از سیاست فشار استفاده نکنند.»

💠 گروسی، تاکید کرد که لغو سفر او و هیات همراهش به تهران وضعیت روابط ایران و آژانس را بدتر خواهد کرد.

@pedarepuldar

1401/8/28 - 17:05
3 هزار

تصویب قطعنامه شورای امنیت چه تاثیری بر بازارها دارد؟

فایل جدید بررسی این قطعنامه روی کانال vip سیگنال بازارها قرار گرفت و در این هفته بررسی فرصت های خرید خودرو، سبد سهام و بررسی بازار مسکن تهران و شهرستان ها قرار خواهد گرفت.

۲ روز تا پایان زمان ثبت نام کانال آذر (ظرفیت فقط ۱۰۰ نفر). ارسال تقاضای از طریق فرم 👇🏻

فرم ثبت نام در کانال vip سیگنال بازارها

1401/8/28 - 14:29
2 هزار

چگونه ارز توافقی بخریم؟

📌 بانک مرکزی با هدف حفظ ارزش پول ملی و از بین بردن شرایط مازاد تقاضا در معاملات بازار ایران، اقدام به اجرای برخی سیاست‌های تسهیلگرانه در فرآیند خرید ارز کرد. اجرای این سیاست‌ها که در معاملات رسمی توافقی صورت گرفته بود شامل معرفی برخی شعب منتخب بانک‌ها و صرافی‌های مجاز برای خرید و ایجاد درگاه ثبت‌سفارش‌های ارزی بود. خبرنگار «دنیای‌اقتصاد» در مصاحبه با یکی از خریداران ارز توافقی به بررسی و تشریح این فرآیند پرداخته است:

📌 در ابتدا با ورود به درگاه اینترنتی my. ice. ir و وارد کردن کد ملی و شماره تلفن همراه می‌توان به لیست بنگاه‌های معاملاتی مجاز در سطح شهر دست یافت. پس از آن با انتخاب بنگاه مورد نظر نوبت شخص متقاضی که شامل بازه زمانی مراجعه فرد است مشخص می‌شود. در بازه زمانی مذکور فرد با به همراه داشتن مدارک هویتی خود و با مراجعه به بنگاه مورد نظر می‌تواند بدون نیاز به حضور در صف اقدام به خرید ارز کند...👇

@pedarepuldar

1401/8/28 - 13:01
2 هزار
1401/8/28 - 12:21
2 هزار

نذر نان …

از امروز میخوایم طرحی رو استارت بزنیم با نام نذر نان … ازتون میخوایم به این طرح بپیوندید چون خیر و برکت های بسیاری (در زندگی شخصی و اجتماعی) خواهد داشت …

طرح نذر نان …
این بار که نانوایی رفتید، ۲۰۰ هزار تومان کارت بکشید و به نانوا بگید که برای هر فردی که نان میخره، یک نان اضافه بذاره …

با به اشتراک گذاشتن و پیوستن به این طرح، میتونیم به گسترش اون کمک کنیم. این طرح لطف پنهان شناخته میشه که خیر زیادی وارد زندگیتون میکنه و افرادی که این نان های صلواتی بهشون میرسه، به مهر ناشناخته بسیاری روبرو میشن و میتونن به این طرح بپیوندن. معجزه با اتفاقات و همراهی های کوچیک محقق میشه…

لطفا این طرح رو به اشتراک بزارید و انجام بدید. هر هفته این طرح رو ادامه خواهیم میدیم.
#یاسین_هدایتی_فر
@pedarepuldar

1401/8/28 - 12:01
2 هزار
1401/8/28 - 09:55
2 هزار

logo-samandehi